Kom naar het Politiek Sportcafé op 10 februari
Op dinsdag 10 februari 2026 organiseert Leusden in Beweging het 'Politiek Sportcafé’ in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart.
Sport- en beweegaanbieders gaan dan in gesprek met vertegenwoordigers van Leusdense politieke partijen.
Centraal staat de vraag: ‘Hoe houden we Leusden gezond en in beweging?’. Die vraag houdt niet alleen de sportaanbieders en politiek vertegenwoordigers bezig, maar ook andere mensen die inwoners laten sporten en bewegen. Denk aan welzijn, onderwijs, (ouderen)zorg en wijkverenigingen. Die zijn dan ook allemaal van harte welkom.
De komende raadsperiode staat de gemeente Leusden voor belangrijke keuzes voor een sterk en vitaal Leusden. Tijdens het Sportcafé op 10 februari 2026 bespreken we hoe we van Leusden een gemeente maken waar sporten en bewegen vanzelfsprekend zijn voor iedereen. Het Politiek Sportcafé biedt:
- direct gesprek tussen politieke partijen en sport- en beweegaanbieders;
- gezamenlijkheid in de grote sport- en beweegthema's;
- verrijking van de politieke agenda met essentiële input voor een gezond, sociaal en toekomstbestendig Leusden.
Nieuw Sport- en Beweegakkoord
Vanuit het Sport- en Beweegakkoord 2023-2026 is de afgelopen jaren hard gewerkt aan een beweegvriendelijke gemeente Leusden. Aan een gemeente waarin iedereen, van jong tot oud, de mogelijkheid heeft om te sporten en bewegen in een gezonde, veilige en toegankelijke omgeving. Leusden in Beweging wil deze ontwikkeling de komende vier jaar voortzetten op basis van een nieuw Sport- en Beweegakkoord en dat dit een vaste plek krijgt in het gemeentelijk beleid en de begroting.
We trappen het Politiek Sportcafé af met drie belangrijke vragen:
1. Wat is de belangrijkste maatschappelijke waarde die sport en bewegen in Leusden levert?
2. Wat is het meest nodig om die waarde te blijven leveren?
3. Welke randvoorwaarden moet de gemeente de komende jaren op orde hebben?
Daarna zoomen we in op de partijprogramma’s van de lokale politieke partijen. Wat zijn hun plannen voor sport en bewegen in de gemeente Leusden?
Praktische informatie en aanmelden
Wanneer: dinsdag 10 februari 2026
Hoe laat: 19.30 – 21.30 uur (19:00 uur inloop met koffie, 19:30 uur aftrap, rond 21:30 uur borrel)
Waar: Hockeyclub MHC Leusden, Schammersteeg 2, 3835 PT Stoutenburg (Leusden).
Aanmelden via leusdeninbeweging.nl: Politiek Sportcafé Leusden 10 februari 2026
Een gezamenlijk initiatief
De Sportcafés Leusden in Beweging worden driemaal per jaar georganiseerd voor sport- en beweegaanbieders in de gemeente Leusden. Tijdens het Sportcafé bundelen het Platform Sport & Bewegen, de buurtsportcoaches en de gemeente Leusden hun krachten voor een gezellige avond vol inspiratie, ontmoetingen en ondersteuning. Samen zorgen we dat alle Leusdenaren met plezier (blijven) bewegen, niemand uitgezonderd!
